;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
1 Kan 1 Fidan Projesi
30 / 10 / 2014
​Türk Kızılayı, kan bağışı alanında yürüttüğü çalışmalarla binlerce gönüllü bağışçının yaşam kaynağı olan kanlarını ihtiyaç sahipleri ile paylaşmalarına aracılık etmektedir. Hayat vermenin önemi ve bilinciyle hareket eden Türk Kızılayı, T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın desteği ve işbirliği ile gönüllü kan bağışçılarının her bağışı için bir fidanı toprakla buluşturarak, doğaya da hayat verecek iki yönlü bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirmiştir.
 
Proje 17 Nisan 2014 tarihinde T.C.Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Türk Kızılayı arasında imzalanan protokol ile hayata geçirilmiştir. Beş yıl sürmesi planlanan proje çerçevesinde toplam 15.000.000 fidan dikilmesi hedeflenmektedir.
 
Protokol imza tarihi itibari ile 2014 yılı için 1.424.777 adet, 2015 yılı için ise 2.032.000 adet fidanın, kan bağışları sonucu T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın uygun bulduğu ülkenin çeşitli noktalarındaki fidanlık alanlarına dikimi öngörülmektedir.
 
Gönüllü kan bağışları ile hem hayat kurtaran hem de bu vesile ile dikilen fidanlarla orman alanlarının genişlemesine ve doğaya yapılan katkıdan dolayı bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz.
;