;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
Gönüllü Kan Bağışçılarına Madalya
29 / 6 / 2017
14 Haziran Dünya Kan Bağışçıları Günü nedeniyle Zeynep Kamil Kan Merkezi Müdürlüğü tarafından, gönüllü kan bağışında bulunan 100 bağışçısına düzenlenen törenle madalyaları verildi.
 
İstanbul’daki törene Kızılay Genel Sekreteri Hüseyin Can, Merter Şube Başkanı Erhan Tan, Kuzey Marmara Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. İlhan Birinci, Zeynep Kamil Kan Merkezi Müdürü Dr. Başar Yöngel ile şube başkanları, bağışçılar ve kan merkezi çalışanları katıldı.
 
Genel Sekreter Hüseyin Can, Türk Kızılayı’nın ülkemizin kan ihtiyacının tamamına yakınını gönüllü kan bağışçılarının desteğiyle temin ettiğini belirterek “Başta siz değerli kan bağışçılarımıza ve ailelerine teşekkür ediyorum. Kızılay olarak gönüllü ve düzenli kan bağışçısı kazanım çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Dünya genelinde kadın kan bağışçı oranı yüzde 25 oranında iken ülkemizde kadın kan bağışçısı oranımız yüzde 13. Dileğimiz önümüzdeki yıl bu oranın yükselmesi” diye konuştu. Gönüllü kan bağışıyla madalyaya hak kazanan Merter Şube Başkanı Erhan Tan’ın eşi Demet Tan’a madalyasını takdim eden Genel Sekreter Hüseyin Can “Dileğimiz önümüzdeki yıllarda madalya törenlerimizde daha çok kadın bağışçılarımızın aramızda olması. Örnek duyarlılığınızdan dolayı ayrıca teşekkür ederim” dedi.
 
Törende 10 ve üzerinde kan bağışı yapan 100 gönüllü kan bağışçısına altın, gümüş ve bronz madalyalarının verilmesinin ardından iftar programına geçildi.
  •  
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
;