;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Toç Bir-Sen’in Kan Bağışına Desteği Sürüyor
7 / 3 / 2018
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Tarım-Orman Bakanlığı Çalışanları Sendikası ve Türk Kızılayı işbirliği ile ülke genelinde gerçekleştirilen kan bağışı kampanyaları devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde söz konusu kampanyalara bir yenisi daha eklendi ve Bursa İl Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde “Bağışlanan Her Kan Kurtarılan Üç Can” sloganıyla bir kan bağışı kampanyası gerçekleştirildi. Bursa İl Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Toç Bir-Sen 10 No’lu Şube Başkanlığı ve Türk Kızılayı Güney Marmara Bölge Kan Merkezi işbirliği ile gerçekleştirilen kampanyaya bütün Toç Bir-Sen Şubeleri tarafından katılım sağlandı. Üyeler tarafından büyük ilgi gören kampanya kapsamında toplam 67 ünite kan bağışı alındı.

İyiliğe, Hayırlı İşlere Öncülük Etmeye ve Katkı Sunmaya Devam Edeceğiz”

Bursa Tarım Orman Çalışanları Birliği Sendikası (Toç Bir-Sen) 10 No'lu Şube Başkanı Lütfü Günerigök kampanya sırasında yaptığı konuşmada, ‘’Biz biliyoruz ki kan hayattır ve kaynağı da sadece insandır. Bağış dışında başka bir temin yolu ve yöntemi de yoktur.  İstiyoruz ki bu kampanya sayesinde bir yandan Türk Kızılay’ının giderek artan kan ihtiyacı kısmen de olsa karşılanmış olsun, bir yandan da kan bağışı konusunda toplumumuzda bir farkındalık, duyarlılık, alışkanlık oluşsun ve gönüllü/bilinçli kan bağışçılarının sayısı artsın. Unutmayalım hem ülkemizde hem de dünyanın muhtelif yerlerinde kan bekleyen binlerce insanın, binlerce hastanın umudu bizleriz. Kan vermekle aynı zamanda bu hastalara can verdiğimizi bilmem hatırlatmaya gerek var mı? Kan bağışında bulunurken bugün bana, yarın sana kan lazım olacağını aklımızdan çıkarmayalım. Bilelim ki, bu hayati bağışlarla nice hayatlar kurtulacaktır. Sizlerden aldığımız güç ve enerji ile bugün olduğu gibi bundan sonrada iyiliğe, hayırlı işlere öncülük etmeye, katkı sunmaya devam edeceğiz. Katkınıza, desteğinize, duyarlılığınıza tekrar teşekkür ediyorum.‘’ diyerek herkesi kan bağışına davet etti.
  • Resim : 1
;