Sakarya'da Kan Bağışına Büyük Destek

PAYLAŞ:   
04/01/2021

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü, Sakarya AFAD İl Müdürlüğü ve Galatasaray Ultra Aslan taraftar grubu Sakarya Kızılay Kan Merkezinde kan bağışında bulundu.

Covid-19’a bağlı pandemi sürecinde kan bağış oranlarının azalması dolayısıyla ülke genelinde yürütülen kan bağışı kazanımı faaliyetleri hız kesmeden devam ederken, Sakarya ilinde de önemli etkinlikler gerçekleştirildi.

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü, Sakarya AFAD İl Müdürlüğü personelleri ve Galatasaray Ultra Aslan taraftar grubu üyeleri büyük duyarlılık göstererek Sakarya Kan Bağışı Merkezinde kan bağışında bulundular. “Senin 15 dakikan diğer insanların bir ömrü” sloganıyla başlayan kampanyaya aynı zamanda özel harekat, motorlu yunus ekipleri, trafik şube ve sivil olmak üzere çok sayıda polis katılım sağladı.

Kan bağışı sırasında konuşma yapan AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, "Kan bağışlayarak hayat kurtarıyoruz. 2021 yılına bu düşünce ve hareketle başlamayı kendimize hem insani hem de İslami bir vazife olarak gördük. Pandemi döneminde, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu dönemlerde vatandaşlarımız da kan bağışında bulunabilir." ifadelerini kullandı.

Türk Kızılay Sakarya Şube Başkanı Zahit Tiryaki de yazılı açıklamasında, salgın sürecinde bağış stoklarındaki azalma sebebiyle "İyilik Aşkına Haydi Kan Bağışlamaya" sloganıyla düzenledikleri kampanyaya destek verenlere teşekkür ederek, vatandaşlara çağrıda bulundu.

;