Beşir Derneği’ne Kızılay’dan Kurumsal Madalya

PAYLAŞ:   
13/02/2021

Ülke genelindeki güçlü teşkilatlanması ile ülkemizin kan ihtiyacının karşılanması hususunda da önemli bir sorumluluk üstlenerek, bireylerin düzenli kan bağışına teşvik edilmesi ve kan bağışında bulunmalarının sağlanması hususunda önemli katkılarda bulunan Beşir Derneği Kurumsal Madalya takdimine layık görülmüştür.

Üsküdar’da bulunan Türk Kızılay Zeynep Kamil Kan Bağışı Merkezi’nde Beşir Derneği Genel Başkanı Fatih Sarıyar, Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık ve dernek üyelerinin katılımıyla bir program düzenlendi. Genel Başkan Fatih Sayar ve dernek üyelerinin kan bağışında bulunduğu etkinlik sırasında, Genel Başkan Dr. Kerem Kınık tarafından Genel Başkan Fatih Sarıyar’a kurumsal platin madalya ile levha takdim edildi.

Beşir Derneği’ne desteklerinden dolayı teşekkürlerini ileten Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, kendilerine kurumsal platin madalya ve levha takdim ederek, “Bugüne kadar Beşir Derneği aracılığıyla Kızılay’a kan bağışlayan binlerce bağışçımıza şükranlarımızı arz etmek için buradayız. Beşir Derneği ülkemizin bayrak taşıyan uluslararası bir insani yardım kuruluşu. Hem insani yardım alanında hem afet alanında hem de uluslararası çalışmalarında birlikte pek çok ortak proje yürüttük ve yürütmeye devam ediyoruz” dedi.

“Kan, İyiliğin En Güzel Tarafı”
 
Pandemi döneminde kan bağışına katkı sağlamak ve Kızılay’ın çağrısına destek vermek amacıyla Üsküdar’da bulunan Zeynep Kamil Kan Bağışı Merkezi’nde düzenlenen programda bağışta bulunan Beşir Derneği Genel Başkanı Fatih Sayar ve dernek üyeleri, kan bağışının önemine dikkat çekti. Beşir Derneği’ne desteklerinden dolayı teşekkürlerini ileten Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, kendilerine kurumsal platin madalya ve levha takdim ederek, “Bugüne kadar Beşir Derneği aracılığıyla Kızılay’a kan bağışlayan binlerce bağışçımıza şükranlarımızı arz etmek için buradayız. Beşir Derneği ülkemizin bayrak taşıyan uluslararası bir insani yardım kuruluşu. Hem insani yardım alanında hem afet alanında hem de uluslararası çalışmalarında birlikte pek çok ortak proje yürüttük ve yürütmeye devam ediyoruz” dedi.
 
Kanın tek kaynağının insan olduğunu ifade eden Genel Başkan Kınık, “Kan bir insanın başka bir insana vererek şifa olabileceği, fabrikalarda üretilemeyen ve insandan insana nakli olmazsa hayata tutunamayacağımız bir doku. Kan belki de iyiliğin en güzel tarafı. Çünkü kime fayda vereceğini bilmeden gönülden verilen bir ihsan. Ben başta Beşir Derneği Genel Başkanı Fatih Sayar olmak üzere tüm Beşir ailesine ve çalışanlarına şükranlarımı arz ediyorum.” dedi.


“Kızılay’ın Tecrübesi Bize Işık Tuttu”

Beşir Derneği Genel Başkanı Fatih Sayar ise “Ülkemizde ihtiyaç olan alanlarda fayda sağlamanın gayreti içerisindeyiz. Alanda öncü olan Kızılayımızı her zaman kendimize rehber edindik, çalışmalarını her zaman örnek aldık. Bu anlamda Kızılay’ın tecrübesi bize ışık tutmuş oldu. Birçok alanda olduğu gibi son derece önemsediğimiz kan bağışı konusunda da yıllardır destek olmaktayız. Bu konuda hem bir vatandaş hem de kurum olarak bizlerin de sorumluluğu olduğunu düşünüyoruz. Dolayısıyla üyelerimizi kan bağışçıları olmaları yönünde sürekli teşvik etmekteyiz.  Bugüne kadar Kızılay’a 126 bin ünite kan bağışında bulunduk. Son üç ayda ise gönüllülerimiz 5 bin ünite kan bağışında bulundu. Gönüllülerimize ve ülkemize sunmuş olduğunuz bu hizmetten dolayı sizlere teşekkürlerimi sunuyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

;