Eskişehir İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Önemli İş Birliği

PAYLAŞ:   
02/04/2021

Eskişehir İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Türk Kızılay Batı Anadolu Bölge Kan Merkezi önemli bir iş birliğine imza attı.

İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt ve Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Erkan Ergen tarafından imzalanan protokol kapsamında; okulların eğitim öğretime başlaması ile beraber okullarda kan bağışı kampanyaları düzenlenmesi ve düzenli olarak kan bağışlayan, bilinçli bağışçıların sayılarının artırılması hedeflenmiştir.

İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt imzalanan protokolle beraber kan bağışlama konusunda bilinçli bireyler yetiştirmek istediklerini söyleyerek, "Eskişehir'de okullarımızda kan bağışı kampanyası bir gelenek haline geldi. Biz bu geleneği sürdürmek istiyoruz. Kan merkezlerimizde salgın nedeniyle kan verme oranları önemli oranda azaldı. Biz Milli Eğitim Müdürlüğü olarak tüm öğretmenlerimize, idarecilerimize ve diğer arkadaşlarımıza mesajlar göndererek, Kızılay'a destek vermelerini sürekli olarak istedik. Okullarımızın açılması ile çalışmalarımızı daha da hızlandıracağız." diye konuştu.

Batı Anadolu Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Erkan Ergen, "İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde kan bağışıyla ilgili Eskişehir genelinde çok güzel sonuçlar alıyoruz. Çok uzun yıllardır Milli Eğitim Müdürlüğü ile kan bağışı için çalışıyoruz. Okullarımızda öğrencilerimizin Kızılay ve kan bağışı hakkında bilgi sahibi olmalarını amaçlıyoruz. Geçen sene Covid-19 nedeniyle okullarımızda çalışma yapma fırsatımız olmadı. Bu sene yaptığımız bu protokol ile okullarımızda kan bağışı toplama fırsatı bulacağız." dedi.

İmza töreninin ardından Kızılay'a ait kan verme otobüsünde personel, eğitimciler ve vatandaşlar kan bağışında bulundular.

;