Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Kan Bağışladı

PAYLAŞ:   
31/05/2021

ASKİ Genel Müdürlüğü çalışanları kan bağışlarının azaldığı pandemi döneminde kan bağışlayarak kan ihtiyacı olan hasta ve hasta yakınlarına destek oldu.

ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, Su Arıtma Dairesi Başkanı Nuri Kali, Ankara 3. Bölge Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanı Oktay Başkaya, Ankara 1. ve 2. Bölge Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanı İlteriş Erdaş ve Türk Kızılay Orta Anadolu Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Murat Güler’in katılımıyla gerçekleştirilen etkinlik personel tarafından büyük ilgiyle karşılandı.
ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, amaçlarının pandemi sürecinde azalan kan stoklarını arttırmak olduğunu belirterek, “Toplumsal dayanışmaya ihtiyaç duyduğumuz çok hassas bir dönem yaşıyoruz. Şu an Ankara’nın can damarı olan, Ankara’ya içme suyu sağlayan İvedik Tesisindeyiz. Bugüne kadar Ankara’mıza su sağlayan bu tesisimizde artık Ankaralı vatandaşlarımıza kan bağışında bulunmanın ayrıcalığını da yaşadık. Türk Kızılay’a katkı sunabilirsek ne mutlu bize. Bu kampanyaya destek veren tüm değerli mesai arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum.” dedi.

“Kan Bağışlamak Hayat Kurtarır”

ASKİ personeli ile birlikte kan bağışında bulunan Su Arıtma Dairesi Başkanı Nuri Kali, kan bağışı kampanyasının toplumsal duyarlılık oluşturma anlamında çok önemli olduğuna dikkat çekerek, “Hayati öneme sahip iki sıvıdan birisi içme suyu diğeri de kan” dedi. 

Ankara 1. ve 2. Bölge Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanı İlteriş Erdaş konuşması sırasında, “Tüm yurttaşlarımızı kan bağışlamaya davet ediyoruz. Kan bağışlamak hayat kurtarır” diyerek kan bağışı çağrısında bulundu.

Kan bağışlayarak kampanyaya destek olan ASKİ çalışanlarında Murat Özkan, “İvedik İçme Suyu Arıtma Tesislerinde çalışıyorum.  Kızılay’ın düzenli kan bağışçısıyım ve herkese kan bağışında bulunmalarını öneriyorum” derken bir başka ASKİ çalışanı İbrahim Çam ise “Özellikle pandemi sürecinde kana ne kadar çok ihtiyaç duyduğumuzu hepimiz görmüş olduk.” sözleriyle düşüncelerini dile getirdi.

Ankara Büyükşehir Belediyesinin desteği ile Sıhhiye, Ulus gibi sabit noktalarda ya da gezici ekiplerle kan bağışı faaliyetlerini sürdürdüklerini ifade eden Türk Kızılay Orta Anadolu Bölge Kan Merkezi Müdürü Murat Güler: “Tüm dünya 1,5 yıldır pandemi ile uğraşıyor. Biz genel olarak duyarlı bir milletiz ancak pandemi sürecinde kan bağışında zayıflama yaşandı. ASKİ ile daha önce de ortak çalışmalarımız oldu. İnşallah stoklarımızı doldurmaya devam edeceğiz. ASKİ’ye bu anlamda bize kapılarını açtığı için teşekkür ediyorum.” dedi.

;