AK Parti Kadın Kolları 81 İlde Kan Bağışlıyor

PAYLAŞ:   
17/06/2021

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak "Kan Ver, Can Ol, Kan Ver Nefes Ol" sloganıyla bir kan bağışı kampanyası hayata geçirildi.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı ve Türk Kızılay iş birliği ile kan bağış oranlarının pandemi döneminde azalmasına bağlı olarak önemli bir kampanyaya imza atıldı. Kan bağışının önemi konusunda farkındalığın ve kan bağış oranlarının arttırılmasını sağlamak amacıyla hayata geçirilen kampanya kapsamında, AK Parti Kadın Kolları Üyeleri ve Yerel Teşkilat ülke genelinde kan bağışlamaya devam ediyor.

“Pandemi Sürecinde Kan Bağışının Önemine Dikkat Çekmek İstedik”

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, İl Kadın Kolları Başkanı Özlem Ünalır öncülüğünde Vilayet meydanında gezici kan bağışı aracı önünde organize edilen etkinliğe çok sayıda partili katıldı. İl Kadın Kolları Başkanı Özlem Ünalır, “Türk Kızılay'ın stoklarının artması adına bu etkinliği düzenledik. Pandemi sürecinde kan bağışının önemine dikkat çekmek istedik. Ayrıca kampanya kapsamında kan veren her gönüllü adına bir fidan dikilecek. Bu da geleceğimize nefes olmak adına çok güzel bir ayrıntı. Bugün burada duyarlılık gösteren herkese yürekten teşekkür ediyorum.” dedi.

"Kan Ver Can Bul"

AK Parti Konya İl Başkanlığı'nda düzenlenen "Kan Ver Can Bul" sloganıyla düzenlenen program yoğun ilgi gördü. Kan bağışçılarına sertifika ile birlikte fidan hediye eden İl Kadın Kolları Başkanı Esra Doğan Candan "Pandemi süreci dolayısıyla kan stoklarına ciddi oranda ihtiyaç duyulduğu bu dönemde Türk Kızılay’ın kan bağışı noktalarında devam eden gönüllü seferberliğe herkesi  davet ediyoruz. Bir gün bizimde felakete uğrayıp yardıma muhtaç duruma düşebileceğimizi unutmamalıyız. Desteklerini eksik etmeyip bu çağrımıza duyarsız kalmayan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederiz." ifadelerini kullandı.

“Bu Farkındalığı Oluşturduğumuz İçin Mutluyuz”

Bolu Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Hicran Çağalı, kan bağışında bulunan herkese teşekkür ederek, “Bolu Ak Parti Kadın Kolları olarak 81 ilde eş zamanlı bu kan verme etkinliğine destek vermek istiyoruz. Bu amaçla burada bugün toplandık. Bu farkındalığı oluşturmak zorundayız. Biliyorsunuz ki COVID-19’dan dolayı Kızılay’ın kan stokları bir hayli azaldı. Bizlerde hem kendimiz hem de çevremizdeki bütün gönüllülerimizi bu konuda davet ettik. Sağ olsunlar bize destek verdiler. Bu farkındalığı oluşturduğumuz için mutluyuz. Herkesi buraya kan vermeye davet ediyoruz.” şeklinde konuştu.

;