AK Parti Afyonkarahisar İl Kadın Kolları Başkanlığı Kan Bağışladı

PAYLAŞ:   
28/07/2021

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen ve 81 ili kapsayan "Kan Ver, Can Ol, Kan Ver Nefes Ol" adlı kan bağışı kampanyası kapsamında, AK Parti Afyonkarahisar İl Kadın Kolları Başkanlığı kan bağışladı.

Zafer Meydanı’nda düzenlenen kan bağışı kampanyasına Afyonkarahisar AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, AK Parti Sosyal Politikalar Başkanı Sultan Betül Erişen, Kadınlar Kolları Başkanı Ferda Ertürk ve yönetim kurulu üyeleri katılım sağlayarak kan bağışında bulundu.

İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay burada yaptığı açıklamada, tüm Afyonkarahisarlıları kan bağışında bulunmaya davet etti. Başkan Uluçay, “AK Parti Genel Merkezimiz Kadın Kolları Başkanlığı’nın düzenlediği ‘Kan Ver, Can Ol, Kan Ver Nefes Ol’ kampanyasına biz de İl Kadın Kolları teşkilatımız başta olmak üzere tüm teşkilatlarımızla birlikte destek veriyoruz. Buradan Afyonkarahisarlı vatandaşlarımızı kan bağışı kampanyasına davet ediyoruz. Ben buradan baştan Genel Merkez Kadın Kolları Başkanımıza, Afyonkarahisar Kadın Kolları Başkanımız Ferda Ertürk ve ekibine sonsuz teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

“Kan Acil Değil, Sürekli İhtiyaçtır”

Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk ise konuşması sırasında kampanyaya destek sağlayan herkese teşekkür ederek konuşmasını şöyle sürdürdü: “AK Parti Genel Merkez Kadın Kollarımızın 81 ilimizde düzenlemiş olduğu "Kan Ver, Can Ol, Kan Ver Nefes Ol" kampanyasına destek için buradayız. AK Parti Afyonkarahisar İl Kadın Kolları Başkanlığının geleneksel olarak her yıl düzenlemiş olduğumuz kan bağış kapmamızı bugün gerçekleştiriyoruz. Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır. Bu nedenle biz tüm vatandaşlarımızı kan bağışına bulunmaya davet ediyoruz. Afyonkarahisarlı hemşerilerimiz bu konuda gayet duyarlılar. Biz sağlığı müsait olan herkesi kan bağışı bulunmaya davet ediyoruz.” dedi.

Kampanya kapsamında kan bağışçılarına Tarım ve Orman Bakanlığı desteğiyle fidan hediye edildi.

;