Taksicilerden Kan Bağışına Büyük Destek

PAYLAŞ:   
06/01/2022

Üsküdar Belediyesi ve Emeğe Saygı Platformu iş birliği ile taksicilerin öncü olduğu bir kan bağışı seferberliği gerçekleştirildi.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve Türk Kızılay Üsküdar Şube Başkan Yardımcısı Ali Rıza Şenbabaoğlu’nun katılımlarıyla gerçekleştirilen etkinlik sırasında, Üsküdar’daki yüzlerce taksi şoförü Harem sahilinde yer alan kan bağışı noktasında kan bağışlamak için sıraya girdi.

Kan bağışı hakkında açıklamalarda bulunan ve bu bağışın çok önemli olduğunu belirten Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Bugün yeni yılın ilk günlerinde özellikle Kızılay’daki kan stoklarının azaldığını öğrendiğimiz bugünlerde, bir Türk vatandaşı olarak neler yapabileceğimizin sonucunun güzel bir örneğini yaşıyoruz. Üsküdar’da Harem’de taksici esnaf dostlarımız, Emeğe Saygı platformu ve Üsküdar Belediyesi olarak kan bağışı kampanyası başlatmış durumdayız. Özellikle bu kampanyanın en önemli aktörleri taksici kardeşlerimiz. Onlar İstanbul’un çilekeş insanları, emekçileri. İstanbul’daki vatandaşlarımıza bir kamu hizmeti yapıyorlar. Hem de bir vatandaşlık hizmeti, bir vatandaşlık anlayışı. Bizim zaten millet olarak kodlarımızda olan güzel bir örneğini gösteriyorlar. Bu arkadaşlarımız geldiler, işlerine ara verdiler. Kontak kapattılar. Burada kan bağışlıyorlar. Bu çok saygın bir davranıştır. Tanımadığımız insanlara buradan can oluyoruz. Onların en zor zamanlarında onlara destek oluyoruz ki aslında bu çok kıymetli bir davranıştır. Tanımadığınız bir insana iyilik yapıyorsunuz. En zor anında ona bu kan ilaç oluyor. Biliyorsunuz dünyada yapılamayan tek ilaç kandır. Yani insanın yapacağı, doğal olmayan ortamlarda oluşacak bir ilaç değil kan. İnsan vücudu üretiyor. Çok kıymetli bir bağış, çok kıymetli bir kampanyadır bu. Ben hem Kızılay’ımıza hem Emeğe Saygı Platformu’ndaki taksici esnaf dostlarımıza canı gönülden şükranlarımı sunuyorum. 2022 yılı hepimiz için, bütün dünya için sağlığa, sıhhate, huzura vesile olsun.” ifadelerini kullandı.

Kan bağışında bulunan, Emeğe Saygı Platform Başkanı Deniz Dündar, “Taksiciler birleşerek devletine, vatanına bağlı bir şekilde devletinin çıkarları doğrultusunda hizmetini sunmuştur. Kızılay ile ortak iş birliği halindeyiz. Bütün arkadaşlarımızı buraya davet ettik. Katılanlarımız var. Gelmekte olanlarımız var. Zaruri ihtiyaçlarından dolayı gelemeyenler var. Bizlere bu ortamı sağlayan Üsküdar Belediye Başkanımız Sayın Hilmi Türkmen’e, Kızılay’ımıza teşekkür ediyoruz. Burada bulunan arkadaşlarımızın hepsine çok teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

;