Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İş Birliği

PAYLAŞ:   
07/01/2022

Türk Kızılay Orta Akdeniz Bölge Kan Merkezi Müdürlüğü ile Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Öğrencilerin kan bağışı davranışını öğrenerek, yaşadığı çevrenin ihtiyaçlarına çözüm bulabilen bireyler olabilmelerinin hedeflendiği ve Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk Kızılay Mersin Kan Bağış Merkezi’nin birlikte yürüttüğü “Cankurtaran Okullar” adlı proje; öğrencilere yönelik kan ve kök hücre bağışı için öğretici materyaller ile güncellenerek yenilendi. Yenilenen projenin iş birliği protokolü, Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem KOCA ve Türk Kızılay Orta Akdeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Tunçhan DEMİR tarafından imzalandı.

Türk Kızılay Mersin Şube Başkanı Muharrem KÖSE ve Mersin Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Saltuk Buğra ÖZCANLI’nın da katılım sağladığı tören sırasında Mersin Orta Akdeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Tunçhan Demir, Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem KOCA’ya gönüllü kan bağışı kazanımına verdikleri destekten ötürü teşekkürlerini sundu.

;