Akyazı Kaymakamlığı ile Akyazı Belediyesi’ne Teşekkür

PAYLAŞ:   
13/01/2022

Akyazı Kaymakamlığı’na ve Akyazı Belediyesi’ne kan bağışına yönelik destekleri kapsamında kurumsal bronz madalya takdim edildi.

Kan bağışı oranlarının düşüş gösterdiği pandemi döneminde Akyazı Kaymakamlığı, Akyazı Belediyesi ve Türk Kızılay Sakarya Kan Bağışı Merkezi iş birliği ile ‘’Malazgirt Ruhuyla Akyazı’da 1071 Kahraman Aranıyor‘’ sloganıyla bir kan bağışı gerçekleştirildi. Pandemi dönemi ile hayata geçirilen kampanya kapsamında 900 ünite kan bağışı alınmasına bağlı olarak kurumsal bronz madalya almaya hak kazandı.


Gerçekleştirilen tören sırasında Türk Kızılay Sakarya Kan Bağışı Merkezi Müdürlüğü tarafından Akyazı Kaymakamı Yakup Güney’e ve Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan’a kurumsal kan bağışçısı bronz madalyası ve levhası takdim edildi.


Tören sırasında açıklama yapan Akyazı Kaymakamı Yakup Güney  ve Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, Akyazı halkının kan bağışı konusunda duyarlı olduğunu ve bu duyarlılığı artırmak için kamu kurum ve kuruluşlarının Türk Kızılay’a desteklerinin her zaman devam edeceğini söyledi. Akyazılı hemşehrileri adına verilen bronz madalya ve levha için Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık’a ile Kızılay ailesine teşekkürlerini paylaştılar.

;