Batman’da Kan Bağışı Seferberliği Sürüyor

PAYLAŞ:   
18/04/2022

Batman Valisi Hulusi Şahin’in kan bağışı çağrısı yapması üzerine Batman ilinde başlatılan kan bağışı seferberliği devam ediyor.

Batman Belediyesi, Batman İl Emniyet Müdürlüğü, Batman Petrolspor Taraftar Grubu Yarasalar ve Batman İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen seferberliğe; Batman Üniversitesi, Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Batman Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Batman İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Batman Bölge Müdürlüğü, Sonsöz Gazetesi ve Batman Engelliler Spor Kulübü kan bağışlayarak dahil oldu.

Herkesin Kan Bağışı Konusunda Duyarlı Olmasını Bekliyoruz

Batman Valisi Hulusi Şahin’in kan bağışı çağrısı yapması üzerine Batman Engelliler Spor Kulübü Başkanı Nasreddin Kaya ile sporcular kan bağışında bulundu. Konuşması sırasında Nasreddin Kaya, Vali Hulusi Şahin'in başlattığı kan bağışı kampanyasına destek olmak için kan bağış noktasına geldiklerini söyledi. Kan bağışının insanlık görevi olduğunu vurgulayan Kaya sözlerine şöyle devam etti: "Bir damla kan bir hayat kurtarır düşüncesi ile herkesin kan bağışı konusunda duyarlı olmasını bekliyoruz. Bu sosyal sorumluluk projesinde amacımız kan bağışının önemine dikkati çekmek. Bunun yanı sıra farkındalık oluşturarak kan verecek gönüllü sayısının artırılmasına katkı sunmak istiyoruz. Sağlıklı olan herkesi kan vermeye davet ediyoruz. Kulüp üyelerimiz, sporcularımız olarak Türk Kızılay'ın kan ihtiyacının karşılanmasına destek olmaya devam edeceğiz."

Vatandaşlarımızı İyilik Yapmak Adına Kan Bağışına Davet Ediyoruz

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, Valisi Hulusi Şahin’in kan bağışı çağrısına 222 personelle cevap vererek, Türk Kızılay’a kan bağışında bulundu. İl Müdürü Özperk ile 222 personeli, Ramazan ayında azalan kan bağışına destek olmak ve vatandaşları kan bağışına davet etmek için Atatürk Parkı önünde düzenlenen bağış kampanyasına destek sağladı.

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk konuşması sırasında; “Sayın Valimiz Hulusi Şahin’in başlattığı kan bağışı için yapılan meydan okumalarına bizde dahil olduk. Sayın Valimiz Hulusi Şahin’in başlattığı ve Milli Eğitim İl Müdürü Mahmut Kurtalan’ın bize yaptığı meydan okumasına cevap vermek için harekete geçtik. Vatandaşlarımızı iyilik yapmak adına kan vermeye davet ediyoruz. Batman’ı ulusal anlamda tüm Türkiye’ye duyuran bir kampanyadır. Bu vesileyle Kızılay Yönetimine ve Batman Şube Başkanlığı’na teşekkürlerimi sunuyorum. Bizde Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak, Batman il Özel idare Sekreteri Abdülkadir Özer’e, STK temsilcilerine, Oda Başkanlarına, sendikalara ve kentin tüm dinamiklerine kan bağışlamaları için çağrıda bulunuyorum.” dedi.

;