Şanlıurfalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ŞANLIDER) Kan Bağışladı

PAYLAŞ:   
19/04/2022

Gaziantep’te Şanlıurfalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ŞANLIDER) üyeleri, düzenledikleri iftar yemeğinin ardından Kızılay'a kan bağışında bulundu.

Şanlıurfalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ŞANLIDER) Başkanı Hakkı Kılıç, Türk Kızılay Şehitkamil Şube Başkanı İsmail Güler ve Türk Kızılay Şehitkamil Kadın Kolları Şube Başkanı Songül Kılıç’ın iş birliğiyle gerçekleştirilen etkinlik sırasında Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ziyarette bulundu.

Hem İftar Hem Kan Bağışı Yaptık

Etkinlik hakkında bilgi veren Şanlıurfalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ŞANLIDER) Başkanı Hakkı Kılıç,  Ramazan ayı nedeniyle hemşerileri ile iftar yemeğinde bir araya gelmek istediklerini, Ramazan'da kan bağışlarının azalması nedeniyle de iftarın ardından kan bağışı etkinliği düzenleyerek, kan ihtiyacı olanlara katkıda bulunmak istediklerini söyledi.

Ramazan Ayında Bağışları Azalıyor

Türk Kızılay Şehitkamil Şube Başkanı İsmail Güler’de Ramazan ayında kan stoklarının azaldığını belirterek, ‘’ŞANLIDER ile iş birliği yaparak Türk Kızılay Şehitkamil Şubesi olarak iftar yemeğinde buluştuk. Dernek üyeleri, iftar sonrası kan bağışında bulundular. Böyle bir organizasyon tertiplediği ve destek verdikleri için ŞANLIDER’e çok teşekkür ediyorum.’’ ifadelerini kullandı.

Halkımız Çok Duyarlı

Türk Kızılay Şehitkamil Kadın Kolları Şube Başkanı Songül Kılıç ise ‘’Ramazan aylarında kan stoklarının azalması ile birlikte ŞANLIDER ile iş birliği yaparak ŞANLIDER üyelerini iftar sonrasında kan bağışında bulunmaya davet ettik. Halkımız kan bağışında bulunma konusunda çok duyarlı ve bu durum bizi ziyadesiyle mutlu ediyor.’’ dedi.

;