Memur-Sen Adana Şubesi Kan Bağışladı

PAYLAŞ:   
06/05/2022

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Adana Şubesi, ülkemizin kan ihtiyacının karşılanması hususunda destek olmak amacıyla Türk Kızılay’a kan bağışında bulundu.

Pandemi döneminde kan bağışı oranlarında yaşanan azalma dolayısıyla Memur-Sen üyeleri Memur-Sen Adana Şubesi Başkanı Mehmet Sezer öncülüğünde kan bağışında bulundu. Etkinlik sırasında konuşma yapan Şube Başkanı Mehmet Sezer, “Hem pandemi koşullarının devam etmesi hem de mübarek Ramazan ayının etkisiyle azalan kan stoklarının yeniden artması için gücümüzü seferber ettik. Kan hayattır. Kan vermek, ihtiyacı olana el vermek, can vermektir. Bu anlayışla bugün, insan merkezli, insanlık hedefli sivil toplum yaklaşımımıza, erdemli sendikal duruşumuza yeni bir eylem daha ekledik. Bugüne kadar kollarımızı iş yapmak için üye yapmak için çözüm ve kazanım üretmek için sıvıyorduk; bugün ise Kızılay’ın azalan kan stoğunu arttırabilmek, ihtiyacı olanlara derman olmak ve şifalarına katkıda bulunmak için sıvıyoruz. Çünkü iyilik kanımızda var. Bu noktada başta Kızılay Adana Şube Başkanımız Halil Ahmet Çolak ve ekibine özverili çalışmaları, Memur-Sen Adana İl Temsilciliğimize bağlı sendikalarımızın başkan ve üyelerine de kan bağışı çağrımıza uydukları için teşekkür ediyorum.” dedi.

Kızılay Adana Şube Başkanı Halil Ahmet Çolak ise konuşması sırasında, “Salgın hastalığın yanında Ramazan ayı ile birlikte kan stoklarımız kritik seviyelere kadar düştü. Bu noktada elini taşın altında koyan başta Mehmet Sezer Başkanım olmak üzere tüm Memur-Senlilere teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

;