Şahinbey Belediyesi ile Kan Bağışında İş Birliği

PAYLAŞ:   
12/05/2022

Gaziantep Valiliği, Şahinbey Belediyesi ve Türk Kızılay iş birliği ile gerçekleştirilecek olan Şahinbey Belediyesi Kan Bağışı Şenlikleri için imza töreni gerçekleştirildi.

Gaziantep Valiliği binasında gerçekleştirilen tören sırasında, Gaziantep Valisi Davut Gül, Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve Türk Kızılay Gaziantep Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Halis Uzunkaya tarafından “Kan Bağışı Kampanyası” protokolü imzalandı. Protokol kapsamında 16 Mayıs 2022 tarihinde Şahinbey Belediyesi 15 Temmuz Demokrasi Meydanında kan bağışı etkinliği gerçekleştirilmesi planlandı.

İmza töreninde konuşma yapan Vali Davut Gül, “Türkiye'deki en kapsamlı kampanyalardan bir tanesi.  Sonuç olarak her organizasyonda yaklaşık 20 bin ünite kan toplanıyor. İnşallah bu sene de sporu desteklemek amacıyla belediyemizin kan bağışı ödülü olarak spor ayakkabılarının da verilmesi ile bir teşvik oluşacaktır. Türkiye’deki diğer STK’lar ve diğer organizasyonlar için de örnek teşkil etmesini diliyorum. Pandemi döneminde kanla ilgili çok sıkıntılarımız oldu. Bu kampanyayla kan stokumuzu yeterince arttırmış olacağız.” dedi.

Kan bağışı kampanyasının her yıl yapıldığını bildiren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu konuşması sırasında, kampanyanın vatandaşların kan ihtiyacını karşılamaya ve vatandaşları kan bağışına teşvik etmeye yönelik bir uygulama olduğunu söyledi. Tahmazoğlu, “Bu yılda kampanyamızı 16 Mayıs Pazartesi günü sabah 08.00’den 21.00’e kadar Demokrasi Meydanında gerçekleştireceğiz. Bu kampanya ile kan bağışında bulunan her vatandaşımıza ödül niteliğinde bir spor ayakkabı hediye ederek kan bağışında bulunmaları için teşvik ve spora destek vermiş olacağız.” diye konuştu.

Türk Kızılay Gaziantep Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Halis Uzunkaya ise düzenlenen kan bağışı kampanyasından dolayı Gaziantep Valisi Davut Gül ve Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür etti.

 

;