Osmancık’ta Öğrencilerden Kan Bağışı

PAYLAŞ:   
13/05/2022

Çorum ilinde bulunan Osmancık Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve Osmangazi İlkokulu’nun iş birliği ile “Hayat kurtarmak senin kanında var” sloganıyla kan bağış kampanyası gerçekleştirildi.

Velilerin ve Osmancık halkının yoğun ilgi gösterdiği kampanyaya yoğun katılım gerçekleşti ve 127 ünite kan bağışı yapıldı. Etkinlik sırasında konuşma yapan Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Müdürü Sefa Kayalı ve Osmangazi İlkokulu Müdürü Kıyasettin Karaköse, kampanyaya destek veren tüm velilere ve Osmancık halkına teşekkür ederek “Bugün bir çok velimiz ilk defa kan bağışı yaptı, bundan sonra da bu rakamın daha da artması ve ihtiyaç sahiplerine ulaşması için herkesi düzenli kan bağışı yapmaya davet ediyoruz.” dedi.

Türk Kızılay Osmancık Temsilcisi Osman Sivritepe okul bahçesinde düzenlenen programda emeği geçen herkese teşekkür etti. Sivritepe; "Bir festival havasında programın gerçekleşmesini sağlayan Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Müdürü Sefa Kayalı ve Öğretmenlerine, Osmangazi İlköğretim Okulu Müdürü Kiyasettin Karaköse ve Öğretmenlerine, Okul görevlilerine ve kan bağışları ile katılım sağlayan veliler ile öğrencilere ayrı ayrı teşekkür ediyorum" dedi. Osmancık Belediye Başkan Vekili Hüseyin Cebeci, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Makineci ve Kızılay Osmancık Şubesi Başkanı Osman Sivritepe kampanyaya katılarak desteklerini ilettiler.

;