Karaman Valisi Tuncay Akkoyun Kan Bağışladı

PAYLAŞ:   
16/06/2022

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun, Jandarma Genel Komutanlığının 183. kuruluş yıl dönümü kapsamında düzenlenen kan bağışı etkinliğine katıldı.

İl Jandarma Komutanlığında gerçekleştirilen kan bağışı etkinliğinde Vali Akkoyun'a Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Mustafa Çetinkaya ile İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş eşlik etti.

Etkinlik sırasında konuşma yapan Vali Akkoyun tüm dünyada birçok insanın hastalıklar ve kazalar sonucu gereken kan bulunamadığı için hayatını kaybettiğini belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Kanın tek kaynağı insandır. Bu hayati sıvının başka alternatifi yoktur. Bu yüzden kan bağışlamak hayat kurtarmakla eş değerdir. Kan bağışlayarak ihtiyaç sahibi insanlara hem derman olalım hem de kendi sağlığımızı koruyalım. Vatandaşlarımızı düzenli kan bağışı yapmaya davet ediyoruz. Bizler de bugün Kızılay'ımızın, İl Jandarma Komutanlığında kurduğu Kan Bağışı Merkezine gelerek görevimizi yerine getirdik. Kızılay'ımızın kan bağışı kampanyasına destek verdik. Vatandaşlarımıza da bu konuda gayretli olmaları çağrısında bulunuyoruz. Sizler de kan bağışlayarak hem kendi sağlığınız hem de kana ihtiyacı olan bireyler açısından önemli bir adım atabilirsiniz.”

;