Mersin Büyükşehir Belediyesi Kan Bağışladı

PAYLAŞ:   
17/06/2022

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi ve Türk Kızılay Mersin Kan Bağışı Merkezi Müdürlüğü iş birliği ile kan bağışı etkinliği düzenlendi.

Etkinlik, 14 Haziran Dünya Kan Bağışçıları Günü kapsamında farkındalık yaratmak ve bireyleri kan bağışına teşvik etmek amacıyla Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Hülya Atila öncülüğünde düzenlenen etkinlik belediye çalışanları tarafından yoğun ilgi gördü.

Etkinlik sırasında açılış konuşması yapan Hülya Atila, “Burada çalışanlarımızla ve vatandaşlarımızla hep birlikte kan bağışlamak için bulunuyoruz. ‘Kan bağışının önemi nedir?’ diye soracak olursanız, tıptaki ve teknolojideki son gelişmelere rağmen hala kan dokusunun yerini tutabilecek herhangi bir alternatif tedavi ya da herhangi bir başka bir tedavinin olmaması nedeniyle kan bağışının önemi her geçen gün artıyor. Biliyorsunuz pandemi süreci geçirdik. Pandemi sürecinde özellikle kan bağışı sırasında bazı problemler oldu, bazı aksamalar oldu. İnsanlar evlerinde pandemi ile uğraştıkları için kan bağışları düştü. Kan bağış oranları düştü. Sayın Başkanımız Vahap Seçer'in de destekleriyle biz bu konuda öncülük yaptık Mersin'de. Başkanımız kan bağışlaması konusunda tüm çalışanlarımıza ve Mersinimize örnek oldu. Kendisi de iyi bir kan bağışçısı eşiyle birlikte. Ben herkesi kan bağışlamaya davet ediyorum. Bir kez kan bağışlayınca biliniz ki 3 kişinin hayatını kurtarmış oluyorsunuz.” dedi.

;