Kocasinan Belediyesi Kan Bağışladı

PAYLAŞ:   
05/08/2022

Kayseri Kocasinan Belediyesi ve Türk Kızılay İç Anadolu Bölge Kan Merkezi iş birliği ile kan bağışı etkinliği düzenlendi.

Belediye hizmet binasında Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ın öncülüğünde düzenlenen kan bağışı kampanyasına belediye çalışanları yoğun ilgi gösterdi. Etkinlik sırasında Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar öncülüğünde çok sayıda personel kan bağışında bulundu.

Etkinlik sırasında konuşma yapan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar; kanın sadece acil değil, sürekli bir ihtiyaç olduğunu vurgulayarak kan bağışının önemine dikkat çekti ve sözlerine şöyle devam etti: “Kan bağışı hayat kurtarır ve hepimize bir gün lazım olabilir. Türk Kızılay’ın başlattığı projelere katkı sunmaktan memnuniyet duyuyoruz. Kaynağı sadece insan olan ve başka bir yolla temini mümkün olamayan kan ihtiyacını karşılamanın yolu, gönüllü bağışlardan geçmektedir. Bu açıdan Kocasinan ailesi olarak bu tür programları vesile bilip, hayırlı işlere imza atmaya çalışıyoruz. Bir tek hayatın dahi kurtulmasına vesile olabilirsek ne mutlu bizlere. Bu farkındalığın oluşmasına katkı sunan Kızılay başta olmak üzere personelime teşekkür ediyorum. Sağlıklı olan herkesi kan bağışlamasına davet ediyorum.”

;