Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kan Bağışladı

PAYLAŞ:   
08/08/2022

Kan bağışı oranlarının düşüş gösterdiği yaz aylarında ülkemizin kan ihtiyacının karşılanması konusunda destek olmak isteyen Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi personeli kan bağışında bulundu.

Türk Kızılay Marmaris Kan Bağışı Merkezi tarafından Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kurulan kan bağışı alanında; Başhekim Doç. Dr. Turhan Togan ve Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Şeniz Ayturan öncülüğünde sağlık çalışanları kan bağışında bulundu.

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Turhan Togan “Kan bağışı ile hiç tanımadığınız bir insana can olup bir iyilik hareketine imza atmış olabilirsiniz. Hastanelerde kan ihtiyacı olan birçok vatandaşımız olduğundan daha fazla kan bağışı desteğine ihtiyacımız var. Kan, hayattır. Hepimizin mutlaka bir gün kana ihtiyacı olabilir. Bu nedenle 18-65 yaş arası sağlığı elverişli olan bireylerin, çalışanlarımızın gönüllü kan bağışına destek vermesi önemli; bir gün bizlerin de kan ihtiyacı olabilir bilinciyle kan bağışında bulunalım. Tüm destek veren gönüllülerimize teşekkür ederiz.” dedi.

;