Denizli’de Sağlık Çalışanları Kan Bağışladı

PAYLAŞ:   
01/09/2022

Denizli İl Sağlık Müdürlüğü ve Türk Kızılay Güney Ege Bölge Kan Merkezi iş birliği ile “Şifa Veren Eller Kan Veriyor” sloganıyla kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Kampanya kapsamında Denizli Devlet Hastanesi ve Servergazi Devlet Hastanesi’nde kurulan mobil kan alma noktalarında sağlık çalışanları ve vatandaşlar iki gün boyunca kan bağışında bulundu.

Etkinlik sırasında yaptığı konuşmada kan bağışının hayati öneme sahip olduğunu vurgulayan İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, bir ünite kan bağışı ile 3 kişinin hayatının kurtarılabileceğini söyledi. Kan bağışı konusunda örnek olmak amacıyla İl Sağlık Müdürlüğü olarak kan bağışı kampanyası düzenlediklerini belirten Müdür Öztürk; “Türk Kızılay Güney Ege Bölge Kan Merkezi yetkilileri ile yaptığımız görüşmeler neticesinde müdürlük olarak kan bağışı kampanyası düzenlemeye karar verdik. Zaman zaman kan stoklarının azaldığını bildiğimiz için sağlık çalışanları olarak kan bağışında bulunmak ve örnek olmak istedik. Kan bağışı konusunda hepimizin özverili olması gerekmektedir. Çünkü vatandaşlarımıza olası bir ihtiyaç halinde Kızılay’ın kan stoklarının yeterli olması gerekir. Yine yapılan her bir kan bağışının hayat kurtaracağı da unutulmamalıdır. Biz sağlık çalışanları olarak belirli periyotlarla geçtiğimiz yıllarda da kan bağışı kampanyaları düzenlemiştik. Umarım vatandaşlarımız da her an kana ihtiyaç duyulabileceği düşüncesiyle daha duyarlı olurlar ve kan verme noktasında Kızılay’a destek olurlar. Düzenlediğimiz kan bağışı kampanyamızda toplamda 80 ünite kan toplayarak ihtiyaç halinde 240 kişiye hayat olacak kan stoğu temin edilmiş oldu. Kan bağışında bulunun tüm sağlık çalışanlarımıza çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

;