Vakıfbank Ortaokulu Kan Bağışladı

PAYLAŞ:   
11/11/2022

Türk Kızılay Orta Akdeniz Bölge Müdürlüğü’nün yürüttüğü kan ve kök hücre bağış kampanyası kapsamında Türk Kızılay'ın kurumsal kan bağışçısı olan Vakıfbank Ortaokulu öğretmenleri ve velileri her yıl olduğu gibi bu yılda Kızılay Haftasında kan ve kök hücre bağışladı.

Türk Kızılay Genel Sekreteri Ramazan Saygılı ve Türk Kızılay Çukurova Şube Başkanı Yıldıray Özbek’in katıldığı etkinlikte öğrenci ve veliler Türk Kızılay'ın çalışmaları ve yürüttüğü projeler hakkında bilgilendirildi. Etkinlik kapsamında gerçekleştirilen Vakıfbank Ortaokulu anaokulu öğrencilerinin drama gösterisi büyük beğeni topladı. Hazırladıkları gösteri ile büyüklerine ve arkadaşlarına kan bağışının önemini anlatan minik Kızılaycılar, Kızılay Marşı ve Kızılay'ın Ülkem İçin şarkısını seslendirdi. Programın sona ermesiyle okul yönetimi, öğretmenler ve veliler Türk Kızılay'ın kurduğu kan bağış alanına gelerek kan ve kök hücre bağışında bulundu.

İyilik Yarışı

Türk Kızılay Genel Sekreteri Ramazan Saygılı yaptığı açıklamada, her yıl okullarda gerçekleştirilen kan bağış kampanyalarının adeta bir iyilik yarışına dönüştüğünü söyledi. Saygılı, "Velilerin ve öğretmenlerin sosyal sorumluluğa verdikleri önem geleceğimiz olan çocuklarımıza da doğrudan yansımaktadır. Özenle hazırlanan bu kampanya için öncelikle okul yönetimine, okul aile birliğine öğretmen ve velilerimize teşekkür ederim. Miniklerimiz kan bağışını çok güzel anlattılar." dedi. Genel Sekreter Saygılı, etkinlik sonunda gösterdikleri duyarlılıktan ötürü Okul Müdürü Alper Teke'ye teşekkür ederek plaket takdim etti.

;