Final Okulları Adana’da Kan Bağışladı

PAYLAŞ:   
11/11/2022

Türk Kızılay'ın kurumsal kan bağışçısı olan Final Okulları her yıl olduğu gibi bu yıl da Kızılay Haftasında kan bağışladı.

Türk Kızılay Orta Akdeniz Bölge Müdürlüğü ve Final Okulları iş birliği ile yürütülen etkinliğe Türk Kızılay Genel Sekreteri Ramazan Saygılı, Türk Kızılay Çukurova Şube Başkanı Yıldıray Özbek, Türk Kızılay Orta Akdeniz Bölge Müdürü Dr. Tunçhan Demir ve Okul Kurucusu Şevket Ertem katılım sağladı. Etkinlik kapsamında öğretmenler ve veliler kan bağışında bulunarak ülkemizin kan ihtiyacının karşılanması hususunda destek oldu.

Etkinlik sırasında açılış konuşması yapan Okul Kurucusu Şevket Ertem, Kızılay’ın önemine vurgu yaparak, bu bilincin çok erken yaşlarda çocukların beynine adeta kazınması gerektiğini söyledi. Kızılay’ın nerede bir felaket varsa orada bulunduğunu, kan stokları ile hastalara can olduğunu anlatan Şevket Ertem, “Biz de Kızılay’a desteği bir vatandaşlık görevi sayıyoruz.” dedi.

Türk Kızılay Genel Sekreteri Ramazan Saygılı ise konuşması sırasında iyiliğe omuz veren okul kurucusu Sn. Şevket Ertem, okul yöneticileri, öğretmenler, okul aile birliği, veliler ve öğrencileri tebrik ederek, “Kervanımız her geçen gün daha da fazla genişliyor. Yardımsever halkımızın destekleri bizim en büyük gücümüz. Bir Kızılay dostu olarak her yıl geleneksel kan bağışında bulunan değerli eğitim kurumumuzun kurucusunu, eğitim kadrosunu ve okul aile birliğini yaptıkları bu kadirşinaslıktan dolayı kutluyorum.” dedi. Tüm bağışçılara teşekkür eden Ramazan Saygılı, 18 yaşına gelen her sağlıklı bireyin kan ve kök hücre verebileceğini hatırlatarak, sözlerini tamamladı.

;