DEVA Partisi İl Başkanlıkları Kan Bağışladı

PAYLAŞ:   
15/11/2022

Kızılay Haftası kapsamında yürütülen kan bağışı etkinlikleri kapsamında DEVA Partisi İstanbul, Sakarya, Çorum ve Elazığ İl Başkanlıkları kan bağışında bulundu.

DEVA Partisi Esenyurt İlçe Teşkilatı tarafından Esenyurt Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen kan bağışı etkinliğine DEVA Partisi Genel Sekreteri Medeni Yılmaz, Esenyurt İlçe Başkanı Halis Kahriman, Kadın Politikaları Başkan Yardımcısı Sevda Durgun ve Esenyurt ilçe yöneticileri katılım sağladı.

İlçe Başkanı Halis Kahriman etkinlik sırasında yaptığı konuşmada, “Kızılay; insani yarım, doğal afet, acil sağlık gibi konulara çare bulan ülkemizin öncü kuruluşudur. Kızılay haftası münasebetiyle Deva Partisi Esenyurt İlçe Teşkilatı olarak kan bağışı yaptık, gençlere Kızılay'ın tarihini ve bizler için önemini anlattık. Hepimiz biliyoruz ki kan demek can demektir. Herkes kan vererek yardım bekleyen bir insana can verebilir. Böyle bir hayra ve güzelliğe sebep olabilmek ne mutludur. O sebeple biz de DEVA Partisi olarak bugün geldik ve kan verdik. Herkesi buraya gelip kan vermeye çağırıyoruz." diye konuştu.

Can Olmak İçin Kan Bağışında Bulunalım

DEVA Partisi Elazığ İl Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında, kan bağış aracı önünde buluşan parti teşkilatı ile birlikte açıklama yapan İl Başkanı Mehmet Kangal, " Öncelikle Kızılay'da insanlık için mücadele eden tüm kahramanlarımızın Kızılay Haftalarını tebrik ediyorum. Deva Partisi tarafından Türkiye'nin bütün illerinde aynı zamanda gerçekleştirilen kan bağışı etkinliği ile Kızılay Haftasında toplu bir bilinç oluşturmak, vatandaşlarımızın dikkatini çekerek, onları da kan vermeye davet etmek istedik. Ülkemizin en kıymetli değerlerinden olan Kızılayımızın yükünü hafifletmek, toplumsal fayda sağlama hizmetinde yanlarında olduğumuzu hissettirmek amacıyla parti teşkilatımızla kan bağışında bulunuyoruz. Biliyoruz ki tüm Kızılay çalışanları ve gönüllüleri büyük bir fedakarlıkla ülkemizde ve diğer ülkelerde mücadeleye devam ediyor. Bizler, bu mücadeleye Elâzığ'da bir nebze de olsun destek olmak istiyoruz. Bu kapsamda, devam eden Kızılay Haftasında; kan bağışında bulunabilecek tüm vatandaşlarımızı buraya davet ediyoruz, gelin ortak değerimiz olan Kızılayımıza destek, hastalarımıza can olmak için kan bağışında bulunalım. Hepimizin desteği ile güçlerine güç katalım.” dedi.

Vatandaşlarımızı Kan Bağışına Davet Ediyoruz

DEVA Partisi Çorum İl Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinliğe katılım sağlayan DEVA Partisi İl Başkanı Elvan Can Çabuk konuşması sırasında kan bağışının önemine dikkat çekti. İl Başkanı Elvan Can Çabuk sözlerine şöyle devam etti: “Kaynağı sadece insan olan ve gelişen teknolojiye rağmen yapay olarak üretilmeyen tek ilaç kandır. Kan bağışı yaparak hiç tanımadığınız 3 hastanın şifasına vesile olarak hem manevi anlamda yaşadığınız mutluluk tartışılmaz. Çorum Deva Partisi İl Yönetimimiz ile birlikte Kızılay haftası vesilesi ile hem ruhen hem bedenen şifa arayışına dahil olmak istedik. Kan damlalarımızın başka bir vatandaşımıza deva olması için kanlarımızı bağışladık.”

;