Kartal Kaymakamlığından Kan Bağışına Destek

PAYLAŞ:   
13/12/2022

Kartal Kaymakamlığı, Türk Kızılay Kartal Şubesi ve Türk Kızılay Kuzey Marmara Bölge Kan Merkezi iş birliğiyle “Her Damla Kan, Kurtarılan Bir Can” sloganıyla bir kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Kartal Kaymakamlığı desteğiyle düzenlenen kampanya kapsamında üç gün boyunca Kartal Anadolu Lisesi, Kaymakamlık Binası, Şehit Şükrü Bayrakçı İlköğretim Okulu ve İst Marina AVM’de kan bağışı etkinlikleri düzenlendi. Üç gün süren etkinlik kapsamında toplam 955 ünite kan bağışı alındı.

Kampanyanın açılış töreni Kartal Kaymakamı Abdullah Demir, Kartal İlçe Emniyet Müdürü Sinan Dallı, Okul yönetimi, öğretmenler ve velilerin katılımıyla gerçekleşti. Kartal Kaymakamı Abdullah Demir açılış konuşması sırasında, "Kan telafi edilemeyecek zorunlu bir ihtiyaç. Ülkemizde ne yazık ki pandemi sonrasında kan bağışı konusunda sıkıntılar yaşandı. Özellikle kış aylarına girdiğimizde bu sıkıntılar daha da artıyor. Biz de bu sıkıntıyı çözmek adına Kartal'da bu kampanyayı başlattık. Bir gün bizim ihtiyacımız olduğunda ben acaba zamanında gereğini yaptım mı diye kendimize sormalıyız. Bu nedenle mutlaka hepimiz kan bağışlamalıyız." dedi.

;