Amasya 15'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığına Teşekkür

PAYLAŞ:   
10/01/2023

Türk Kızılay’ın kurumsal kan bağışçısı olan Amasya 15'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığına Platin Madalya ve Platin Levha takdim edildi.

Amasya 15'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığına, Türk Kızılay Amasya İl Başkanı Mahmut Albayrak ve Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım tarafından bir ziyaret gerçekleştirildi. Ziyaret sırasında Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet Fatih Ören'e Türk Kızılay Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi tarafından bölgede kan hizmetleri alanında yürütülen faaliyetler hakkında bilgiler verildi ve Amasya 15'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı tarafından sağlanan desteklerin ülkemizin kan ihtiyacının karşılanması hususunda taşıdığı önemine değinildi.

2020, 2021, 2022 yıllarında 13.614 ünite kan bağışı gerçekleştiren ve 4.141 kök hücre bağışçısı adayına sahip olan Amasya 15'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı adına Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet Fatih Ören'e; Türk Kızılay Amasya İl Başkanı Mahmut Albayrak ve Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım tarafından teşekkür edilerek Kurumsal Kan Bağışçısı Platin Madalya ve Platin Levha takdiminde bulunuldu.

;