Adana Adliyesinden Kan ve Kök Hücre Bağışı

PAYLAŞ:   
24/01/2023

Adana Adliyesi tarafından geleneksel hale gelen kan bağışı etkinliklerine bu yıl yenisi eklendi.

Adliye binasında gerçekleştirilen kan ve kök hücre bağışı etkinliğine; Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Ali Çolak, Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, Türk Kızılay Adana İl Şube Başkanı H. Ahmet Çolak ve Türk Kızılay İlçe Şube Başkanları katılım sağladı. Etkinliğe adliyede görev yapan hâkim, savcı ve yargı çalışanları büyük ilgi gösterdi.

Türk Kızılay Adana İl Şube Başkanı H. Ahmet Çolak etkinlik sırasında yaptığı konuşmada, “COVİD-19 pandemisinin olumsuz etkisinin ardından yeni bir salgın olan influenza ve grip salgınına eklenen kış koşuları Kızılay’ın kan stoklarını olumsuz etkiliyor. Milletimiz adına Ulusal Kan Bağışı programını yürüten Kızılay’ın günlük stoklarının 100 bin ünite civarında olması gerekiyor. Kan acil değil sürekli bir ihtiyaçtır. Ülke çapında ulusal kan ve kök hücre bağışı seferberliği başlatıldı. Kızılay olarak topluma “Kan Dostumuz Olun, Bu Kış Da Umut Olun” diye sesleniyoruz dedi.

Etkinlik sırasında, geçmiş dönemlerde yapılan kan ve kök hücre bağışına gösterilen ilgi neticesinde Türk Kızılay'ın kan bağışçıları için hazırladığı madalyalar hâkim ve personellere takdim edildi. Türk Kızılay Adana Şube Başkanı Ahmet Çolak kampanyaya destek veren bağışçıların, yaptıkları bağışlarla hastanelerde şifa bekleyen hiç tanımadıkları insanların yarasına merhem olduğunu söyledi ve kan bağışçılarına teşekkür etti.

;