Kan Bağışçılarımıza Teşekkürler

PAYLAŞ:   
09/02/2023

Kızılay, gönüllü kan bağışçılarının desteği ile kan ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde art arda meydana gelen ve 10 ili etkileyen büyük depremin ardından hemen harekete geçen Kızılay; personel ve gönüllülerini koordine etti, mobil mutfak ve ikram araçlarını bölgeye yönlendirdi, deprem bölgelerine çadır ve battaniye sevki yaptı.

Kızılay, kan hizmetleri alanında yürüttüğü faaliyetler doğrultusunda yaralılar için hastanelere ilave kan ve kan ürünleri sevkiyatını sürdürdü. Kanın bağış dışında temin yöntemi bulunmaması dolayısıyla Kızılay Genel Başkanı Kınık’ın, “Bölge Kan Bankalarımızda ilk etap sevkiyat için Ulusal Kan Stoklarımız mevcuttur. Ancak ilerleyen saatlerde olabilecek ilave ihtiyaçlar için vatandaşlarımızı gün içinde tüm Türkiye’de kan bağışına davet ediyoruz.” diyerek yaptığı çağrı karşısında yardımsever vatandaşlar tarafından kan bağışı seferberliği başlatıldı.

Hayırsever kan bağışçılarımız sayesinde depremin ilk gününden itibaren ülke genelinde 88.201 ünite kan bağışı alındı. Kan bağışlarıyla yaralılarımıza destek olmak isteyen hayırsever vatandaşlarımızı önümüzdeki gün ve haftalara yayılacak şekilde kan bağışına bekliyoruz.

;