Karadeniz Ereğli’de Siyasi Partiler Kan Bağışında Bulundu

PAYLAŞ:   
09/05/2023

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde siyasi partilerin katılımı ile kan kampanyası gerçekleştirildi.

Ereğli Türk Kızılay Şubesi ve Zonguldak Türk Kızılay Kan Bağış Merkezi iş birliği ile Atatürk Anıtında; AK Parti, BBP, CHP, İYİ Parti ve MHP’nin katılımıyla düzenlenen etkinlik Zonguldak Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. Mehmet Günaydın’ın açılış konuşmasıyla başladı. Etkinliğe; Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı Tayyar Mendeş, Zonguldak Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. Mehmet Günaydın, Kızılay Karadeniz Ereğli Şube Başkanı Kürşat Yağız, Milliyetçi Hareket Partisi Zonguldak 2. Sıra Milletvekili Adayı Bayram Bozkurt ve AK Parti Zonguldak 4. Sıra Adayı Nejdet Tıskaoğlu ile çok sayıda siyasi parti temsilcisi, öğrenci ve vatandaş katılım sağladı. Etkinliğe katılan siyasetçiler konuşmaları sırasında, hayat kurtarmanın önemine değinerek vatandaşları kan bağışlamaya davet etti.

Kan Acil Değil Sürekli İhtiyaçtır

Zonguldak Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. Mehmet Günaydın konuşması sırasında, kanın acil değil sürekli ihtiyaç olduğunu belirterek etkinliğin örnek olmasını temenni etti. Günaydın şunları söyledi: “Her zaman dediğimiz gibi kan acil değil, sürekli ihtiyaçtır. Kızılay ailesi olarak ülke çapında 68 kan merkezinde 300 noktada ülkemizin kan ihtiyacını karşılamaktayız. Bugün buradaki etkinliğin öncelikle Karadeniz Ereğli ilçemizde, Zonguldak şehrimize ve tüm ülkemize örnek olmasını diliyoruz. Bu tip etkinliklerle tüm vatandaşlarımıza bir farkındalık oluşturmak istiyoruz. Emeği geçen herkese Türk Kızılay ailesi olarak çok teşekkür ediyoruz.”

Bütün Katılımcılara Teşekkür Ediyorum

Kızılay Karadeniz Ereğli Şube Başkanı Kürşat Yağız konuşması sırasında katılımcılara teşekkür ederek birlik ve bütünlüğün altını çizdi. Yağız şunları kaydetti: “Bir kez daha bu ortam bize kanın evrensel değil bir bütün olabileceğimizi gösterdi. Bugün AK Parti, BBP, CHP, İYİ Parti ve MHP ile birlikte kan kampanyası düzenliyoruz. Bütün katılımcılara teşekkür ediyorum. İnşallah bu kan bağışı kampanyamız ülkede örnek olur. Hep beraber, birlik bütünlük içerisinde bu organizasyonları sürdürürüz.”

Kan Bağışı Önemli Bir Görev

Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı Tayyar Mendeş ise konuşması sırasında, Kızılay’ın herkesin kurumu olduğunu belirterek “Kızılay bizim hepimizin kurumudur. Kan bağışlamak bana göre bir vatandaşlık görevidir. Biliyorsunuz ülkemizde çok büyük bir deprem felaketi yaşadık, bu depremde büyük oranda kan ihtiyacı ortaya çıktı. Dolayısıyla hepimizin kan verme gibi önemli bir görevi olduğunu düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

;