Koz-Yar Derneği ve Kozan Halk Eğitim Merkezi Kan Bağışladı

PAYLAŞ:   
15/05/2023

Adana’da Kozan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile Kozan Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği desteği ile kan ve kök hücre bağışı kampanyası düzenlendi.

Türk Kızılay Kozan Şubesi, Türk Kızılay Orta Akdeniz Bölge Kan Merkezi, Kozan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile Kozan Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği iş birliğiyle bir kan bağışı etkinliği düzenlendi. Kozan Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü’nün, Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürü Gazi Keleş’in ve Kozan Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Sönmez’in katılımlarıyla düzenlenen etkinlik kapsamında 268 ünite kan bağışı alındı. Etkinlik kapsamında ayrıca 77 kişi bağışladıkları kan numuneleri ile kök hücre bağışçısı adayı oldu.

Kozan Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü etkinlik sırasında yaptığı konuşmada, hayat kurtarmanın önemine değinerek Kozanlıları kan bağışına davet etti.

Türk Kızılay Kozan Şube Başkanı Oğuz Cengiz ise konuşması sırasında kampanyaya destek veren bağışçıların yaptıkları bağışlarla hastanelerde şifa bekleyen hastalara büyük destek olunduğunu söyledi ve kan bağışçılarına teşekkür etti.

;