Düziçi İlçesinde Kan Bağışında İş Birliği

PAYLAŞ:   
18/08/2023

Türk Kızılay Düziçi Şube Başkanlığı, Orta Akdeniz Bölge Kan Merkezi ile Düziçi Kaymakamlığı başkanlığında ve Düziçi İlçe Sağlık Müdürlüğü ev sahipliğinde bir kan bağışı etkinliği düzenlendi.

Kan bağışının olumsuz etkilendiği sıcak havalarda bireyleri kan bağışına teşvik etmek amacıyla düzenlenen etkinliğe Düziçi Kaymakamı Turgay İlhan ve Düziçi İlçe Sağlık Müdürü Alper Akdağ katılım sağladı. Düziçi Devlet Hastanesi bahçesinde düzenlenen etkinliğe Düziçi’nde görevli kamu personelleri ve vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Düziçi Kaymakamı Turgay İlhan: "Kan Bağışı Hayati Bir Konu"

Etkinlik sırasında konuşma yapan Kaymakam Turgay İlhan, kan bağışının hayati bir konu olduğunu vurgulayarak, "Babamın rahatsızlığı döneminde kan bağışının kritik bir konu olduğunu bizzat yaşadım. Kan bankası ve kan toplama faaliyetleri sağlık hizmetinin temel taşlarından biridir. Bu alanda çalışan tüm sağlık personeli ve Kızılay çalışanlarına teşekkür ediyorum." dedi.

Düziçi İlçe Sağlık Müdürü Alper Akdağ: "Kan Dostu Metoduyla İhtiyaçları Karşılıyoruz"

Düziçi İlçe Sağlık Müdürü Alper Akdağ ise konuşması sırasında kan bağışlarının olumsuz etkilendiği sıcak yaz günlerinde Türk Kızılay aracılığı ile hastalara şifa olmak istediklerini söyleyerek sözlerine şöyle devam etti: "Bölgemizde son zamanlarda aşırı sıcakların etkisi ile düşen kan bağışı oranlarının yükselmesini sağlamak ve bölgemizin kan ihtiyacını karşılamak için böyle bir kampanya düzenlemeye karar verdik. Kan dostu metoduyla toplanan kan bağışlarıyla hastane ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyoruz." dedi.

;