Adana İl Emniyet Müdürlüğü Kan Bağışladı

PAYLAŞ:   
25/08/2023

Adana İl Emniyet Müdürlüğü ile Türk Kızılay Orta Akdeniz Bölge Kan Merkezi Müdürlüğü iş birliği ile emniyet hizmet binasında kan ve kök hücre bağışı etkinliği düzenlendi.

Sıcak hava koşullarının olumsuz etkilediği kan bağışlarında yaşanan azalma dolayısıyla Adana İl Emniyet Müdürlüğü kan bağışında bulunarak bölge kan ihtiyacının karşılanması konusunda destek oldu. Kan bağışı etkinliğine, Adana İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, Türk Kızılay Birinci Başkan Yardımcısı Ramazan Saygılı, Türk Kızılay Yüreğir Şube Başkanı Asım Gül, Türk Kızılay Çukurova Şube Başkanı Yıldıray Özbek ile Türk Kızılay Orta Akdeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Tunçhan Demir ve Adana Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Turgut Karaca ile çok sayıda polis memuru katılım sağladı. İl Emniyet Müdürü Doğan İnci öncülüğünde çok sayıda polis memuru kan bağışladı ve verdikleri kan numuneleri ile kök hücre bağışçısı adayı oldu.

Etkinlik sırasında konuşma yapan İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, Her yıl olduğu gibi bu dönemde de Türk Kızılay'ın yanında olduklarını dile getirerek sözlerine şöyle devam etti: “Bu sıcak günlerde Türk Kızılay'ın kana ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Bizler de Adana Emniyeti olarak kan bağışlarımızı gerçekleştiriyoruz. Bilindiği üzere kanın yerine geçebilecek bir tedavi aracı bulunmamakta. Bizler kan bağışlayarak kan ihtiyacı olan insanlarımıza destek oluyoruz. Bu bizim için bir vatandaşlık, bir insani görevdir. Kan bağışı yaparak kan ihtiyacı olan kişilerin kan ihtiyaçlarını karşılamak asli görevlerimizden biridir. Bizler de bugün bu görevimizi gerçekleştiriyoruz.”

Türk Kızılay Birinci Başkan Yardımcısı Ramazan Saygılı ise kendilerine kan bağışçısı kazanımı faaliyetleri kapsamında destek sağlayan Doğan İnci'ye ve Emniyet Teşkilatına teşekkür ederek, "Sayın Emniyet Müdürümüz her yıl kendisi ve teşkilatı ile beraber yılda 3 kez kan bağışlamaktalar. Kurumum ve şahsım adına müteşekkiriz. Emniyet personelimizin ayağına taş değmesin." dedi.

;