Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Adana Bölge Müdürlüğü ile Kan Bağışında İş Birliği

PAYLAŞ:   
05/04/2024

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Adana Bölge Müdürlüğü ile Türk Kızılay Orta Akdeniz Bölge Kan Merkezi, bir iş birliği protokolüne imza attı.


Düzenli kan bağışı bilincinin güçlendirilmesi ve bireylerin düzenli kan bağışına teşvik edilmesine yönelik yapılan iş birliği protokolü; Adana Valisi Yavuz Selim Köşger’in katılım sağladığı tören sırasında, Türk Kızılay Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Saygılı ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Bölge Müdürü Mustafa Yalınız tarafından imzalandı.

Vali Yavuz Selim Köşger tören sırasında yaptığı konuşmada, atılan imzaların hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunarak yapılan bu anlamlı iş birliği ile kan ihtiyacının karşılanması ve buna bağlı olarak kan stoklarının normal seviyedeki seyrinin sürekliliği amacıyla Valiliğimize bağlı tüm kamu kurum ve kuruluşlarda kan ve kök hücre bağışına yönelik eğitimler verilerek bireylerin gönüllü bağışçı olmalarının sağlanmasının hedeflendiğini söyledi. Vali Yavuz Selim Köşger ayrıca “Kan bağışı yapmak, hayat kurtarmanın ve topluma katkıda bulunmanın en basit yollarından biridir. Her bağış, bir insan hayatı için umut ışığıdır. Günlük hayatımızın çok kısa bir anında vereceğimiz bir ünite kanla bir vatandaşımızın yaşamını değiştirebiliriz.” diyerek bireyleri kan bağışına davet etti.

;