Başiskele’de Kan ve Kök Hücre Bağışı

PAYLAŞ:   
04/06/2024

Başiskele’de Kan ve Kök Hücre Bağışı

Başiskele’de Türk Kızılay Başiskele Şubesi ve Türk Kızılay Kocaeli Kan Bağışı Merkezi iş birliğiyle “Birbirimize Candan Bağlıyız” sloganıyla bir kan bağışı etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe; Vali Yardımcısı Ali Ada, Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, Ak Parti İl Başkanı Şahin Talus, İzmit Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, Türk Kızılay Başiskele Şube Başkanı Oğuzhan Keleş, sivil toplum kuruluşları ile tüm kurum ve kuruluşların temsilcileri katılım sağladı.

Etkinlik sırasında açılış konuşması yapan Oğuzhan Keleş, "Kampanya sürecinde bize destek olacak tüm kan bağışçılarımıza şükranlarımızı sunuyorum. Valimizin çağrıları çok kıymetlidir. Büyükşehir Belediye Başkanımızın desteği de bizi cesaretlendirmiştir. Başiskele Belediye Başkanımız Yasin Özlü her konuda yanımızda olarak bize güç vermiştir. Bizlerin yanında olan tüm siyasi parti ilçe başkanlarımız, kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ederim." dedi.

Başiskele Servetiye Cephesi Anadolu Lisesi halk oyunları ekibinin gösteri yaptığı etkinlik vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. İki gün süren etkinlik kapsamında 607 ünite kan bağışı alındı.

;