SASA Polyester Sanayi A.Ş.’ye Kurumsal Madalya Takdimi

PAYLAŞ:   
11/06/2024

SASA Polyester Sanayi A.Ş.’ye, Türk Kızılay Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Saygılı tarafından Türk Kızılay’ın kurumsal gümüş madalya ve beratı takdim edildi.

Türk Kızılay’ın kurumsal kan bağışçısı olan SASA Polyester Sanayi A.Ş.’de yedi gün süren bir kan bağışı etkinliği düzenlendi. "Birbirimize Candan Bağlıyız" sloganıyla hayata geçirilen kan bağışı kampanyası kapsamında; birinci günden itibaren 184 ünite kan bağışı ile 64 kök hücre bağışçısı adayı, 187 ünite kan bağışı ile 2 kök hücre bağışçısı adayı, 180 ünite kan bağışı ile 5 kök hücre bağışçısı adayı, 265 ünite kan bağışı ile 87 kök hücre bağışçısı adayı, 156 ünite kan bağışı ile 49 kök hücre bağışçısı adayı, 174 ünite kan bağışı ile 31 kök hücre bağışçısı adayı kazanılmıştır. Etkinliğin son gününde alınan 130 ünite kan bağışı ile toplam kan bağışı sayısı 1276 ünite, kazanılan kök hücre bağışçısı adayı sayısı ise 238 oldu.

SASA Polyester Sanayi A.Ş.'nin, Adana entegre üretim tesislerinin yer aldığı 2.181.000 m² alan üzerinde kurulu merkez işyerinde düzenlenen etkinlik kapsamında, Türk Kızılay’ın düzenli kan bağışı olan ve bağışladıkları kanlarla madalya almaya hak kazanan kan bağışçılarına madalya takdimi yapıldı.

Etkinlik sırasında, Türk Kızılay’ın kurumsal kan bağışçısı olan ve geçtiğimiz yıl düzenlenmiş olan kan bağışı etkinlikleri sırasında gerçekleştirilen kan bağışları dolayısıyla almaya hak kazanmış oldukları Türk Kızılay’ın Kurumsal Gümüş Madalyası ve Beratı; SASA Polyester Sanayi A.Ş. adına Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Dr. Mustafa Kemal Öz'e, Türk Kızılay Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Saygılı tarafından takdim edildi.
 
 

;