Kan Bağışına Mobil Uygulama Kolaylığı

PAYLAŞ:   
20/04/2022

Türk Kızılay Mobil Kan Bağışı uygulamasıyla IOS ile Android platformlarında, kan bağışçısı olan ve kan bağışçısı olmak isteyen herkese rehber oluyor.

Kan bağışçısı olan, kan bağışçısı olmak isteyen veya kan bağışına dair bilgi sahibi olmak isteyen herkesin kullanabileceği Mobil Kan Bağışı uygulaması; profil oluşturma/güncelleme, bağış bilgileri, en yakın kan bağışı noktası, online kan randevusu, randevu alınan kan alım ekibine yol tarifi, iletişim formu gibi başlıklardan oluşuyor.

IOS ve Android işletim sistemlerine sahip telefon veya tabletlere yüklenen Türk Kızılay Mobil Kan Bağışı uygulamasıyla vatandaşlar; kan bağış noktası, tarih ve saat seçimi ile randevu alabiliyor, aktif randevularını iptal edip tekrar randevu oluşturabiliyor. Vatandaşlar, daha önce kan bağışı yapılmasa bile yeni bağışçı kaydı oluşturabiliyor.

SMS doğrulaması ile uygulamaya giriş yapan kullanıcılar, bağışçı profil bilgilerinin güncellemesini, iletişim tercihleri seçimini yapabiliyor. Kan bağışçıları, geçmiş kan bağışı bilgilerini kontrol edebilirken, kazanılan madalyalara ilişkin de gerekli toplam bağış sayısı bilgilerini “Ödül Kriterleri” bölümünden görüntüleyebiliyor.

Uygulama üzerinden il, tarih ve ekip türü gibi filtrelemelerle kan bağış noktalarını listeleyebilen vatandaşlar ayrıca uygulama içerisindeki harita üzerinden de bulundukları konuma göre seçim yapılabiliyor. Üye olmadan da kan bağış noktaları bilgilerine erişim sağlayarak, konum bilgileriyle istedikleri kan bağış noktasına rahatça ulaşabiliyor.

  

;