Reyhanlı’da Kan Bağışı Kampanyası

PAYLAŞ:   
23/08/2023

Orta Akdeniz Bölge Kan Merkezi ile Türk Kızılay Reyhanlı Şube Başkanlığı ve Reyhanlı Belediyesi ev sahipliğinde aşırı sıcakların kan bağışları üzerindeki olumsuz etkisini azaltmak için kan bağışı etkinliği düzenlendi.

Türk Kızılay Reyhanlı Şube Başkanlığı’nın desteğiyle Reyhanlı Belediyesi’nin bahçesinde düzenlenen kan bağışı etkinliğine Reyhanlı Belediyesi ayrıca vatandaşları kan bağışına davet ederek destek sağladı.

6 Şubat’ta ülkemizde yaşanan ve 11 ilde yıkıma neden olan deprem sonrası diğer bölgelerde olduğu gibi Hatay Reyhanlı halkıda yaralarını sarmaya devam ederken kan bağışında bulunarak bölge kan ihtiyacının karşılanması konusunda destek oluyor. Etkinlik sırasında açıklama yapan Türk Kızılay Reyhanlı Şube Başkanı Ahmet Horoz; hava sıcaklığı nedeniyle kan bağışı oranlarının azaldığını buna bağlı olarak kan ihtiyacının daha da fazla olduğunu belirterek bölgenin kan ihtiyacının karşılanması konusunda ilçe halkı ile kan bağışına destek olduklarını belirtti. Ayrıca aşırı sıcaklara rağmen kan bağışına yoğun ilgi gösteren tüm Reyhanlı halkına şükranlarını iletti.

;